باشگاه شطرنج فرزین

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
head

مدرسه شطرنج فرزین

دانلود کتاب ریتینگ خود را افزایش دهید

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

Image

ادامه مطلب...

تفکر شطرنجي در بازار يابي

نامه الکترونیک چاپ PDF

 تفکر شطرنجي در بازار يابي

چكيده

وكلاي دادگاه‌ها، فرماندهان ميدانهاي جنگ و سياستمداران فعال در عرصه‌هاي سياسي، همگي به نوعي تحت‌تاثير صفحه سياه و سفيد 64 خانه‌اي و 32 مهره‌اي بازي شطرنج قرار دارند. زبان شطرنج، به زبان روزمره بسياري از مديران تبديل شده است. ما همواره در موقعيت هاي رقابت به گونه اي رفتار مي‌كنيم كه گويا در يك بازي قرار داريم وهميشه سعي مي‌كنيم، دست كم چند حركت بعدي رقيب را پيش‌بيني كنيم. اين مقاله در پي آن است تا با الگوبرداري از اصول بازي شطرنج، دوازده اصلي كه در تبليغات مي‌توانند مورد بهره‌برداري قرار گيرند، ارائه دهد

ادامه مطلب...

فوايد شطرنج براي کودکان

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

فوايد شطرنج براي کودکان

ياسر سيروان که استاد بزرگ شطرنج مي‌باشد، معتقد است که شطرنج براي کودکان چگونه خواندن، نوشتن، حساب کردن و مسئوليت و احترام گذاشتن به ديگران را مي‌آموزد. دلايل مختلف آن را براي شما شرح مي‌دهم

ادامه مطلب...

علم مديريت نهفته در شطرنج

نامه الکترونیک چاپ PDF

علم مديريت نهفته در شطرنج

شطرنج بدون شک ، به عنوان بهترين بازي فکري جهان قلمداد مي شود. آميزه اي از علم هنر و ورزش که ساليان سال است اهل تفکر را مسحور پيچيدگي هاي خود ساخته است. 
در اين مقاله با نگاهي متفاوت ، سعي شده است درسهايي از علم مديريت را در شطرنج جستجو نمود ؛ درسهايي  بسيار آموزنده که  مي توان آنها را پس از ادراک و استنباط ، در عمل بکار گرفت

ادامه مطلب...

آموختن شطرنج به کودکان با خوراکي

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

آموختن شطرنج به کودکان با خوراکي

بازي شطرنج در صد و پنجاه و هفت مهد کودک هاي آلماني به کودکان آموزش داده مي‌شود. با بکارگيري روش‌هاي سرگرم‌کننده، علاقه کودکان به شطرنج بيدار شده و با سرعتي باورنکردني آن را ياد مي‌گيرند.

آموزش شطرنج به کودکان با خوراکي؟ بله، اين امکان‌پذير است. "رالف شرايبر" مشاور مالي، که خود هوادار پرو پا قرص شطرنج است، شش سال پيش با اين روش به دختر دو ساله خود اين بازي پيچيده را ياد داد. البته موفقيت او تا حدود زيادي مديون شيريني‌هاي رنگارنگي مانند اسمارتيز بوده است

ادامه مطلب...

چگونه شطرنج ياد بگيريم

نامه الکترونیک چاپ PDF

 

درس هايي از استاد بزرگ اسميرنوف 

همه بازيکنان شطرنج را ياد مي گيرند ، اما برخي از بازيکنان بسيار بهتر از ديگران بازي را ياد مي گيرند. اين بدان معني است که يادگيري بسياري از بازيکنان غير موثر است. در اين درس من شما را از اسرار آموزش استاد بزرگي آگاه مي کنم.
اجازه بدهيد برخي از ايده هاي اصلي در مورد بهبود شطرنج را مرور کنيم. اول ، بايد آموزش هاي شما به طور عمده بر اساس بهبود سيستم تفکر و نه بر پايه انباشت "بي معني" دانش باشد

ادامه مطلب...

ستيز پيروزمندانه شطرنج عليه بيش‌فعالي در كودكان

نامه الکترونیک چاپ PDF

 ستيز پيروزمندانه شطرنج عليه بيش‌فعالي در كودكان

ادامه مطلب...

در دیدار با مدیرعامل بانک سرمایه

نامه الکترونیک چاپ PDF

شطرنج با حمایت بانک سرمایه در بخش دانش آموزی فعال می شودبا امضا تفاهم نامه فدراسیون شطرنج و بانک سرمایه، به کلیه دانش آموزان علاقمند شطرنج اهدا خواهد شد.

در دیدار سید امیر حسینی سرپرست فدراسیون شطرنج و خیراله بیرانوند مدیرعامل محترم بانک سرمایه بر لزوم حمایت از ورزش شطرنج از سوی نهادهای تربیتی و علمی مورد تایید قرار گرفت. در این دیدار با اشاره به ظرفیتهای ورزش شطرنج که منجر به افزایش قدرت تصمیم گیری، پیش بینی و آینده نگری و قبول مسوولیت در ورزشکاران می گردد و از سوی دیگر پتانسیل بسیار زیاد جمعیت علاقمند به شطرنج در خانواده ها، خواستار حمایت بخشهای فرهنگی و اقتصادی از این ورزش آسان اما اثر گذار شد.

آقای بیرانوند مدیرعامل بانک سرمایه ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: خوشحالیم به عنوان بانکی که سهامدار اصلی آن فرهیختگان هستند حال ورزشی شده ایم که در بخش دانش آموزی علاقمندان بسیاری دارد. ما علاوه بر فعالیت بانکی، حضور در فعالیتهای فرهنگی و حمایت از تیمهای ورزشی از جمله رشته بسیار ارزشمند شطرنج را از اسالتهای اجتماعی خود می دانیم و معتقدیم شطرنج به عنوان یک ورزش فکری- علمی علاوه بر افزایش خلاقیتها، باعث اندیشمندی و توسعه فکری نسل جوان ما می گردد و بعنوان زبان مشترک ملل دنیا، این رشته همواره مورد توجه و حمایت افراد فرهیخته کشورهای مختلف بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ما ضمن اینکه حامی فدراسیون شطرنج ایران هستیم و از سوی دیگر بانک سرمایه متعلق به فرهنگیان است و با توافقی که با آموزش و پرورش داریم، قرارمان اینست که در بخشهای مختلف دانش آموزان خدمتگزاری کنیم و این آمادگی را داریم که از مدخل بانک سرمایه ورزش شیرین شطرنج را وارد فضای دانش آموزی کنیم.

از نظر حمایتهای مالی و تامین بودجه ای انشا الله برنامه ریزی می کنیم در حد امکان برای همه دانش آموزان علاقمند حداقل یک شطرنج فراهم کنیم و در تامین جوایز و هزینه های برگزاری مسابقات نیز حتما حمایت خواهیم کرد.

در پایان این دیدار تفاهم نامه ای میان فدراسیون شطرنج و بانک سرمایه به عنوان حامی اصلی ورزش در ایران به امضا رسید.

منبع : سایت فدراسیون ایران

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Login Form

Twitter

Twitter

Feed Display

هیچ نشانی اینترنتی ای برای خبرخوان مشخص نشده است.
You are here Home